Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
TOPR.pl
Przekaż 1,5% podatku na działalność TOPR.
TOPR realizuje zadania ratownictwa górskiego dzięki środkom finansowym MSWiA
Aplikacja RATUNEK

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe testuje aplikację o nazwie „Ratunek”.  Jest to bardzo prosta w obsłudze aplikacja, działająca na telefonach z androidem, za pomocą której osoba potrzebująca pomocy może skontaktować się z ratownikami górskimi i w sposób automatyczny przesłać współrzędne geograficzne miejsca z którego jest wzywana pomoc. Aplikacja ta nie chroni przed wypadkiem, ale pozwala w łatwy sposób przesłać informację  o miejscu gdzie pomoc jest potrzebna.                                                                      

Pamiętać należy, że aplikacja, żeby zadziałała to telefon musi być sprawny, znajdować się w zasięgu swojej macierzystej sieci, musi mieć uruchomionego GPSa i to osoba będąca na miejscu wypadku musi tę aplikację aktywować.

Pomimo, że testy aplikacji trwają od niespełna miesiąca, już dwukrotnie za jej pomocą ratownicy byli informowani gdzie jest potrzebna pomoc. Za pierwszym razem byliśmy potrzebni na Granatach, a za drugim razem na Czerwonych Wierchach.

Zachęcamy osoby chodzące po górach do pobrania tej aplikacji na swój telefon, żeby mieć ją pod ręką gdy będzie potrzebna pomoc, prosimy jednocześnie o nie używanie aplikacji do zabawy.

Więcej informacji o aplikacji można znaleźć na stronie www.ratunek.eu ,natomiast pobrać ją można z Google Play

SKODA
SALEWA
PLUS
ICAR
BP
...

TOPR realizuje w 2022 roku zadanie publiczne pod tytułem: utrzymanie gotowości ratowniczej oraz prowadzenie działań ratowniczych w Tatrach o wartości 195.000zł.
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Wartość wsparcia 180.000zł.



Polska

DOFINANSOWANO ZE SRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA


NAZWA PROGRAMU LUB DOTACJI

Wykonywanie zadań z zakresu ratownictwa górskiego określonych w ustawie o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich na Terenie Tatr oraz pasma Spisko – Gubałowskiego, w celu zapewnienia warunków bezpieczeństwa osób przebywających w górach poprzez utrzymanie gotowości ratowników górskich, utrzymanie obsługi administracyjnej oraz opracowywanie i udostępnianie komunikatów lawinowych.

Wykonywanie zadań z zakresu ratownictwa górskiego określonych w ustawie o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich poprzez utrzymanie gotowości operacyjnej śmigłowca ratowniczego będącego w dyspozycji TOPR oraz wykonywanie z jego użyciem ratownictwa górskiego na obszarze Tatr, pasma Spisko – Gubałowskiego, oraz na wezwanie innych służb na obszarach górskich w szczególności południowej Małopolski.

DOFINANSOWANIE 12 266 902 zł