Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
TOPR.pl
Przekaż 1,5% podatku na działalność TOPR.
TOPR realizuje zadania ratownictwa górskiego dzięki środkom finansowym MSWiA

Z prawdziwym smutkiem informujemy, że zmarł członek Honorowy TOPR Robert Janik. Był ratownikiem górskim od 1966 roku i jako czynny lekarz, chirurg przez wiele lat pełnił funkcję lekarza Grupy Tatrzańskiej GOPR i Szefa Służby Medycznej GOPR. Od 1987 roku był zawodowym ratownikiem w Tatrach. Posiadał najwyższy stopień ratowniczy Starszego Instruktora Ratownictwa TOPR. W latach 1991 – 1993 Zastępca Naczelnika TOPR, a w latach 1993 – 1998 Naczelnik TOPR. Był jednym z najaktywniejszych ratowników w historii biorąc udział w 785 wyprawach ratunkowych, gdzie jego wiedza medyczna była nie do zastąpienia.  

Cześć Jego Pamięci

 

Z prawdziwym żalem zawiadamiamy, że w dniu 8 marca 2023 roku w wieku 90 lat zmarł ratownik TOPR Tadeusz Gajewski. Przysięgę ratowniczą złożył w 1959 roku i był czynnym ratownikiem do 1980 roku biorąc udział w 40 wyprawach ratunkowych.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w dniu 11 marca 2023 roku (sobota) o godz. 10:30 w Kościele p/w Św. Krzyża w Zakopanem przy ul. Zamoyskiego skąd po Mszy Świętej Żałobnej kondukt uda się na miejsce wiecznego spoczynku Zmarłego na Cmentarzu przy ul. Nowotarskiej w Zakopanem.

CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI.

Od 4 do 9 grudnia 2022 przebywa w Zakopanem z wizytą studyjną grupa przedstawicieli różnych organizacji z Albanii w ramach ochotniczej grupy poszukiwawczo – ratowniczej, którzy maja stanowić zalążek organizacji ratownictwa górskiego w tym górzystym kraju. Wizyta, szkolenie prowadzone przez instruktorów TOPR, oraz podstawowe wyposażenie, które nasi goście otrzymali jest możliwe dzięki realizacji przez TOPR projektu współfinansowanego w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

 

Polska pomoc

 

 

 

 

 

 

 

 

Poznaj pracę ratownika TOPR - wylicytuj Dzień z ratownikami Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego - kwota w całości zasili zbiórkę na rzecz walki z sepsą prowadzoną podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W programie:

    • śniadanie w siedzibie TOPR
    • oprowadzenie po siedzibie z wprowadzeniem w specyfikę pracy ratowników i innych osób zatrudnionych w TOPR
    • odwiedziny w bazie śmigłowca Sokół
    • przejazd lub wycieczka do tatrzańskiego schroniska wraz z obiadem w schronisku
    • poznanie pracy ratowników TOPR
    • pamiątkowe zdjęcie z ratownikami.

Zwycięzca aukcji może zabrać ze sobą osobę towarzyszącą. Oprócz dnia pełnego atrakcji czekać będzie także zestaw gadżetów Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dzień odwiedzin w TOPR do ustalenia po wygraniu aukcji.

Link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/dzien-z-ratownikami-topr-13152870271

 

 

Niektórzy Kurierzy Tatrzańscy byli również ratownikami TOPR. Zachęcamy do wsparcia finansowego budowy pomnika

SKODA
SALEWA
PLUS
ICAR
BP
...

TOPR realizuje w 2022 roku zadanie publiczne pod tytułem: utrzymanie gotowości ratowniczej oraz prowadzenie działań ratowniczych w Tatrach o wartości 195.000zł.
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Wartość wsparcia 180.000zł.



Polska

DOFINANSOWANO ZE SRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA


NAZWA PROGRAMU LUB DOTACJI

Wykonywanie zadań z zakresu ratownictwa górskiego określonych w ustawie o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich na Terenie Tatr oraz pasma Spisko – Gubałowskiego, w celu zapewnienia warunków bezpieczeństwa osób przebywających w górach poprzez utrzymanie gotowości ratowników górskich, utrzymanie obsługi administracyjnej oraz opracowywanie i udostępnianie komunikatów lawinowych.

Wykonywanie zadań z zakresu ratownictwa górskiego określonych w ustawie o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich poprzez utrzymanie gotowości operacyjnej śmigłowca ratowniczego będącego w dyspozycji TOPR oraz wykonywanie z jego użyciem ratownictwa górskiego na obszarze Tatr, pasma Spisko – Gubałowskiego, oraz na wezwanie innych służb na obszarach górskich w szczególności południowej Małopolski.

DOFINANSOWANIE 12 266 902 zł