Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
TOPR.pl
Przekaż 1,5% podatku na działalność TOPR.
TOPR realizuje zadania ratownictwa górskiego dzięki środkom finansowym MSWiA
Samochody ratownicze TOPR pod ochroną antywirusową

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zostało wyposażone w antywirusową aparaturę medyczną do dezynfekcji ambulansów i sprzętu narażonego na zakażenie COVID-19.  

Specjalistyczne antywirusowe urządzenie do likwidacji zagrożenia wewnątrz pomieszczeń i pojazdów zostało przekazane ratownikom TOPR przez Siepomaga.pl. Zakup urządzenia został sfinansowane ze środków zebranych przez Siepomaga.pl na rzecz pomocy polskiej służbie zdrowia w walce z koronawirusem.  

- „Ratownicy TOPR niosą pomoc często ryzykują własne życie i zdrowie. W czasie pandemii, podobnie jak wszyscy medycy i przedstawiciele służb ratunkowych, stanęli w obliczu nowego niewidzialnego zagrożenia, jakim stał się koronawirus. Dlatego postanowiliśmy przekazać ratownikom nowoczesną aparaturę medyczną do dezynfekcji, która z powodzeniem jest stosowana do eliminowania zagrożeń biologicznych m.in. w szpitalach zakaźnych i jednostkach pogotowia ratunkowego” – mówi Pamela Wiśniewska z Siepomaga.pl.

Przekazane TOPR urządzenie umożliwia szybką i skuteczną eliminację wirusów oraz bakterii poprzez wypełnienie chronionego pomieszczenia „suchą mgłą” cząstek nadtlenku wodoru oraz kationów srebra. W przypadku ambulansu, zdezynfekowany w ten sposób pojazd jest bezpieczny i gotowy do użycia przez ratowników już po około 31 minutach od uruchomienia urządzenia wewnątrz pojazdu.

- „Jest to bardzo dobre rozwiązanie stanowiące cenne uzupełnienie stosowanych dotychczas środków do dezynfekcji w TOPR, pozwalające w krótkim czasie przygotować nasze środki transportu i w razie potrzeby również niektóre dyżurki TOPR do ponownego działania” – mówi Jan Krzysztof, naczelnik TOPR.

Zbiórka zorganizowana przez Siepomaga.pl w marcu br. na rzecz wsparcia polskiej służby zdrowia w walce z epidemią koronawirusa okazała się rekordową zbiórką on-line w historii polskiego internetu. Tylko w ciągu miesiąca na apel Siepomaga.pl o pomoc w zakupie sprzętu ochronnego dla pracowników polskiej służby zdrowia odpowiedziało ponad 330 tys. darczyńców. Na konto akcji wpłacono łącznie kwotę ponad 30 mln złotych.  Kwota zgromadzona podczas zbiórki została przekazana przez Siepomaga.pl na zakup sprzętu medycznego i środków ochrony dla ponad 500 placówek służby zdrowia zaangażowanych w walkę z COVID-19.

SKODA
SALEWA
PLUS
ICAR
BP
...

TOPR realizuje w 2022 roku zadanie publiczne pod tytułem: utrzymanie gotowości ratowniczej oraz prowadzenie działań ratowniczych w Tatrach o wartości 195.000zł.
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Wartość wsparcia 180.000zł.



Polska

DOFINANSOWANO ZE SRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA


NAZWA PROGRAMU LUB DOTACJI

Wykonywanie zadań z zakresu ratownictwa górskiego określonych w ustawie o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich na Terenie Tatr oraz pasma Spisko – Gubałowskiego, w celu zapewnienia warunków bezpieczeństwa osób przebywających w górach poprzez utrzymanie gotowości ratowników górskich, utrzymanie obsługi administracyjnej oraz opracowywanie i udostępnianie komunikatów lawinowych.

Wykonywanie zadań z zakresu ratownictwa górskiego określonych w ustawie o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich poprzez utrzymanie gotowości operacyjnej śmigłowca ratowniczego będącego w dyspozycji TOPR oraz wykonywanie z jego użyciem ratownictwa górskiego na obszarze Tatr, pasma Spisko – Gubałowskiego, oraz na wezwanie innych służb na obszarach górskich w szczególności południowej Małopolski.

DOFINANSOWANIE 12 266 902 zł